Sonax VIP Otomobil Yıkama


SONAX VIP Otomobil Yıkama

I- ARACIN DIŞ TEMİZLİĞİ:

1- Aracın dışı önce basınçlı su ile yıkanarak kaba kir, çamur ve tozlardan temizlenir.

2- Aracın jantlarına SONAX jant temizleyici ürünü sıkılarak yüzeydeki inatçı kir, balata tozları ve lekelerin sökülmesi sağlanır.

3- Aracın tüm dış yüzeyi SONAX konsantre şampuan püskürtülerek yumuşatıldıktan sonra sadece etek üstü yıkama için kullanılması gereken SONAX Mikrofiber veya Multi  Sünger ile aracın etek üstü dış kaportası ovalanarak yüzeye yapışan mikro kir ve zerrecikler sökülüp çıkarılır ve temizlenir. Aracın etek altı olarak tanımlanan maşpiyer ve lastikleri 2 nolu süngerle hafif basınçla ovalanarak yüzey mikro kir ve tozlardan temizlenir.  Daha sonra tüm dış yüzey suyla durulanarak temizlenir.

II- KURULAMA:

1- Aracın kaporta yüzeyi, aynaları, camları, kapı panelleri ve fitilleri SONAX güderi ile silinerek kurulanır.

2- Aracın jantları silinerek kurulanır.

3- Aracın lastikleri SONAX Jel ile parlatılır.

III- İÇ TEMİZLİĞİ:

1- Aracın içi ile bagajı hava sıkılarak tüm tozlar yüzeye çıkarıldıktan sonra elektrikli süpürge ile vakumlanarak temizlenir.

2- Aracın döşemeleri, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları nemli bir bez ile silinerek yüzeyde kalan tozlar temizlenir.

3- Aracın camları SONAX cam temizleyici ile mükemmel temizlenir ve kurulanır.

4- Aracın plastik paspasları SONAX plastik temizleyici ve koruyucu, halı paspaslar ise SONAX multistar ürünü ile mükemmel temizlenir.

IV- EK HİZMETLER:

1- Aracın dış temizliği bittikten sonra boya yüzeyi SONAX Formel 21 parlatma ve koruma cilası uygulanarak boya yüzeyi göz kamaştırıcı bir parlaklığa kavuşturulur ve yüzeyi koruma altına alınır (En az 2-3 yıkama boyunca bu parlaklık devam eder).

2- Aracın aynalarının dış plastiği ve diğer plastik aksamları SONAX plastik temizleyici ve yenileyici ile koruma altına alınır.

3- Aracın iç plastik aksamları ve torpidosu SONAX İpek Mat ve plastik yenileyici ile ilk günkü haline getirilir.

4- Aracın deri döşemeleri SONAX deri losyonu koruma altına alınır.

5- Aracın cam suyuna SONAX Yazlık Cam suyu konulur.

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak 45-55 dakika arasındadır.