Basın Bülteni


Basın Bülteni

SONAX Boya Koruma ve Kaplama Teknolojisine Yeni Standartlar Kazandırıyor
Alman mühendisleri tarafından, Sonax’ın Neuburg ‘taki laboratuvarında yıllarca süren arge çalışmaları sonucunda geliştirilen bugüne kadar üretilmiş en güçlü boya koruma ürünü olan, Sonax Seramik kaplama ürünü Sonax tarafından üretilerek Kasım 2016 başından itibaren piyasaya sunuldu.

“SONAX PROFILINE Ceramic Coating CC36”, Araç bakım uzmanları için boya koruma ve kaplama teknolojisinde profesiyonel araç koruma hizmetlerinde dönüm noktasıdır. Ürünün lansmanı bir pazarlama kampanyası kapsamında “Esnekliğin Gücü ” sloganı ile gerçekleştirildi.

“SONAX PROFILINE Ceramic Coating CC36”, özellikle profesyonel boya koruma hizmeti için ,sıfır veya kulanılmış araçların boya yüzeylerini uzun süreli korumak için tasarlandı. Bu Ürünü Oluşturan Fikrin Temelinde döşemede kullanılan seramiğin yüzeyini bir zırh gibi koruyan sır gibi boya yüzeyini koruyan bir ürün geliştirme düşüncesi yatmakatadır. Ürüne, seramik boya koruma adı da bu benzerlikten dolayı verilmiştir. Ancak ürünün formulasiyon içeriğine sırdaki sertliğe benzer sertliğin yanısıra esneklik sağlayan polimer bir yapıda kazandırıdığı için ürünün Kampanya sloganı “Esnekliğin Gücü” olarak ifade edilmiştir. Ürünün aşağıda açıklanan özellikleri bu durumu daha anlaşılır kılmaktadır.

Modifiye Silisyum Nano Partiküllerden Oluşan Yoğun Bir Koruyucu Ağ Katmanı
Ürün, modifiye silisyum nano partiküllerden oluşan yoğun bir koruyucu ağ katmanı yaratır öyle ki bu katman özellikle - tıpkı ikinci bir yüzey gibi- dayanıklı koruyucu bir tabaka ve esnek bir kalkan gibi iklimsel ve çevresel koşullara karşı aracı korur. Ürünü geliştirenlerin deneyimlerine göre, geleneksel yani oldukça kalın ve esnemeyen koruyucu ağ örtüleri üstün boya koruması sağlama konusunda elverişli değildir. Pratikte, bu cam gibi sert olan katmanların kırılganlığı saptanmıştır. Zira sıcaklığa bağlı faktörler veya yüzeye çarpan partiküller çatlaklara veya kırılmaya sebebiyet verebilirler. SONAX ürün mühendisleri boya yüzeylerinin ancak koruyucu katmanın esnek olması kaydı ile uzun süre korunabileceği düşüncesindedirler. Yeni ürünü geliştirdiklerinde SONAX mühendisleri özellikle kolay ve hızlı uygulama odaklı, sıcak hava tabancası veya maske kullanımı gerektirmeyen bir ürüne odaklandılar. Bu faktör SONAX’ın yeni geliştirmiş olduğu bu ürünü pazardaki geleneksel konseptli ürünlerden ayırmaktadır. Buna ilaveten memnuniyetle ifade etmek isteriz ki Sonax seramik kaplama ürünü hiç bir zararlı florin bileşenine sahip değildir

Sonax Seramik Kaplama Esnek Bir Yapıya Sahiptir

Yüzeyde Çatlama Ve Soyulma Yapmaz
Sertlik derecesi emsalleri ile aynı olmasına rağmen içeriğindeki modifiye silisyum partikülleri ve polimerik bağ teknolojisi sayesinde esneyebilen bir yapıdadır. İşte Sonax’ın seramik kaplaması da tıpkı orijinal boya ve vernik gibi hem esnek hem de sert bir yapıya sahiptir. Kapladığı yüzey ile birlikte hareket eder ve dolayısıyla çatlamaz.

Çizikleri Doldurur
Sonax Seramik Kaplama yüzeysel çizikleri dolduran, örten ve kaplayan bir özelliğe sahiptir. Seramiğin yüzeyine sürülen sır kaplama gibi Sonax seramik kaplaması da örtücü ve koruyucu kaplama özelliğine sahiptir. İçeriğindeki modifiye silisyumlu partiküller ve polimerik bağ teknolojisi sayesinde uygulandığı boya yüzeyinde yüksek dirençli esnek yapıda bir kaplama oluşturur.

Boya Yüzeyinde Göz Kamaştırıcı Bir Parlaklik Sağlar
Ürün içeriğindeki polimer kompozit bazlı dolgu katmanı boya yüzeyine derin bir parlaklık maksimum yumuşaklık ve su itici bir efekt oluşturur.

Boya Yüzeyini Uzun Süreli Mükemmel Korur
Modifiye silisyum nano partiküllerden oluşan yoğun koruyucu bir ağ katmanı oluşturur. Oluşan bu katman dayanıklı, koruyucu bir tabaka ve esnek bir kalkan gibi iklimsel ve çevresel koşullara karşı aracı uzun süreli korur. Koruma süresi 36 aydır.

Set İçeriği: “Seramikkatman1”, “Parlatma Katmanı” ve tüm yardımcı ekipmanlardan oluşmaktadır.
“SONAX PROFILINE Ceramic Coating CC36” bir set halindedir ve uygulama öncesi boya yüzeyine hazırlık işlemlerinin yapılması için “SONAX Preparat”, temel koruma için seramik nano dolgu “Seramik Katman1” ve ilave “Parlatma Katmanı2” dolgusu mükemmel ışıltılı bir boya koruma finişi ve üstün renk derinliğini temin eder. Uygulamaya yönelik eldiven, özel bir mikrofiber havlu ve 2 adet sünger şeklindeki yardımcı elemanlar setin tamamlayıcı unsurlarıdır.

Müşteri Memnuniyet Ve Sadakatini Garanti Altına Alan Çözümler
Bu esnek, uzun dönem etkili boya koruyucu, yüksek parlaklığını, mükemmel renk yenileme ve iyileştirmesini, ve üstün korumasını yıllarca muhafaza eder. Bunun için tamamen müşterinin korunmasına yönelik olup bunu gereği olarak – SONAX düzenli aralıklarla müşterilerinin araçlarını SONAX Uygulama Merkezleri’ne getirmelerini ve boya koruma kontrollerinin yapılmasını sağlar.

Ürünün Türkiye’ de Konumlandırılması
Ürünü Türkiye de konumlandırmak Sonax tarafında üretilen ve satışa sunulan Sonax Ceramik Coating ürünü, Sonax’ ın 16 yıldır Türkiye Genel Distribütörü olan Auton tarafından Türkiye de ithal edilerek ve sadece Türkiye genelindeki 90 Sonax uygulama merkezi bayisine veriliyor, ürün bu bayilerde Sonax Seramik Boya Koruma hizmetine dönüştürülüyor. Auton-Türkiye genelindeki 90 Sonax bayilerinde bu ürünün uygulamasını yapacak toplam 175 uygulama ustası ve atölye şeflerine, genel merkeze bağlı Sonax Akademi de gruplar halinde uygulamalı eğitim vermiş olup, uygulamayı ancak bu eğitim alan personel yapabiliyor. Sonax bayileri tarafından aracına Sonax Seramik Uygulaması yapılan müşterilere 36 ay garanti içeren garanti sertifikası veriliyor.

Müşteri Memnuniyet ve Sadakatini Garanti Altına Alan Çözümler
Bu esnek, uzun dönem etkili boya koruyucu, yüksek parlaklığını, mükemmel renk yenileme ve iyileştirmesini, ve üstün korumasını yıllarca muhafaza eder. Bunun için tamamen müşterinin korunmasına yönelik ve uygun olarak – SONAX düzenli aralıklarla müşterilerinin araçlarını SONAX Uygulama Merkezleri’ne getirmelerini ve boya koruma kontrollerinin yapılmasını sağlar. Araç Bakım Uzmanı SONAX, işbirliği içinde bulunulan şirketleri hedeflenen şekilde geniş kapsamlı pazarlama mater

Mükemmel Çalışma Sonuçları İçin Profesyonel Eğitim
Profesyoneller ve şirketin uluslararası işbirlikçileri mükemmel sonuçlara ulaşmak için gerekli bilgi ve beceriyi, SONAX tarafından sağlanan eğitimlere katılarak edinebilirler. Deneyimli SONAX eğitmenleri, eğitimi konusunda uzmanlaşmış şirkette gerçekleştirecek şekilde hareket ederler. Araç Bakım Uzmanı SONAX, “SONAX PROFILINE Ceramic Coating CC36” uygulama eğitimine katılınmasını ayrıca önermektedir.