Kalite & Güvenlik Sertifikaları


Kalite & Güvenlik Sertifikaları

Kalite Belgeleri

SONAX ürünlerinin etkileyici performansı ile örnek teşkil eden çevre dostu özellikleri bir bütündür. SONAX ürünleri en zorlu ve bağlayıcı çevresel taleplere dahi her yönüyle karşılık verir.

Yenilenebilir kaynaklardan hazırlanan yüzey etkinleştiriciler içeren ön cam temizleyicileri veya itici gaz içermeyen kokpit bakımı ürünleri ya da döşeme temizleyiciler pek çok örnekten sadece bir kaçıdır. Seçili Sonax ürünleri ayrıca dermatolojik olarak test edilmektedir.

Sonax ürün geliştirmede çevresel duyarlılığa, sağlığa ve güvenliğe en yüksek değeri veren kapsamlı bir yönetim stratejisi izlemektedir. İçlerinde Sonax’ ın da bulunduğu Hoffman Grup şirketlerinin tamamı EN ISO 14001 ile sertifikalandırmıştır.

Güvenlik Sertifikaları

Sonax Almanya’ da CarCare Sektöründe “Yüzyılın Markası” Seçildi.

Tüm SONAX ürünlerinin güvenlik bilgi formları mevcuttur. Talep edilmesi halinde orjinal güvenlik bilgi formları tarafımızdan tedarik edilecektir.

Marka Ödülleri

Sonax Almanya’ da CarCare Sektöründe “Yüzyılın Markası” Seçildi.

Almanya’ da bağımsız bir kurum olan Almanya markalar danışma kurulu ‘Marken des Jahrhunderts’ 2015 yılının aralık ayında Car Care sektöründe ‘Yüzyılın En İyi Markası’ kategorisinde SONAX’ ı ikinci kez ödüle layık gördü.

Daha önce “auto motor und sport” okurları, Sonax’ı 11. kez lider marka olarak seçti.

Detaylar: Ankete katılan 115 239 okurun %57,5’i Sonax’ı “araba bakım ürünleri” kategorisinde, sıralamada ikici olan üreticiye fark atarak, en iyi marka olarak seçti.

Sonax araştırma ve geliştirme ekibi daha iyi bir ürün elde etmek için olağanüstü bir gayret sarf etmektedir. Aralıksız devam eden yenileme çalışmaları sayesinde Sonax ürünleri sektörde hak ettiği ilgiyi ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Sonax ürünlerinin tamamı Almanya’ da üretilmekte olup Made in Germany damgası ile olağanüstü Alman kalitesini temsil eder.

Sonax’ ın prestiji aynı zamanda, 2016 ylında Almanya’ nın en çok okunan motor dergilerinden bir tanesinde, okurların oylarıyla belirlenen en iyi araç bakım ürünleri ödülüyle de yansıtılmıştır. Başka hiçbir araba bakım markasına bu derece yüksek bir güven duyulmamaktadır. ‘Auto Bild’ dergisinin okurları bütün sınıflardaki en iyi araç bakım ürünleri markası ödülünü yine Sonax’ a layık gördü ve markanın hala en yüksek mevkide olduğunu kanıtladı. Auto Bild dergisinin okuyucularının %68’ i araç bakım ürünleri üreticileri arasından Sonax’ ı birinci seçti. Bununla birlikte 2016 yılında kırmızı logolu marka 4. defa ödül kazanmış oldu.

Geçmişte Sonax ‘’auto motor und sport’’, ‘’Auto Zeitung’’ ve ‘’Motorsport Aktell’’ dergilerinde yapılan anketlerde ‘’okuyucuların tercihi’’ ünvanını da kazanmıştır.

“Motor Klassik” dergisinin zorlu ve talepkar okuyucuları için Sonax, araçlarının bakım ve fiyat/performans konusunda birinci sırada yer alıyor.

Ödüllü Ürünler

25.01.2016 sonax xtreme protect + shine best product in gtü test gtu testinin kazananı: Sonax xtremeprotect + shine

Alman teknik denetleme derneği GTU tarafından yapılan testlerde, 6 farklı modern polimer esaslıboya koruma birbiri ile karşılaştırıldı. SONAX XTREME Protect + Shine Hybrid NPT en yüksek puanı alarak GTU Testi’nin kazananı ilan edildi.

Polimer esaslı boya korumalar, geleneksel cilalara modern bir alternatif oluşturmaktadır. İçeriğindeki kimya

sal bağ teknolojisi sayesinde SONAX XTREME Protect + Shine Hybrid NPT daha parlak ve canlı renkler sağlayarak,  uzun ömürlü ve son derece dayanıklı bir koruyucu katman oluşturur. Boya yüzeyini tuz, kir ve iklimsel etkilerden korur ve yüzeye uzun süreli parlaklık sağlar.

GTÜ ( Alman Teknik Denetleme Derneği) 6 farklı polimer esaslı boya korumayı birbiri ile karşılaştırdı.
“Şiddetle tavsiye edilen” derecesi ile testi kazanan SONAX XTREME Protect + Shine Hybrid NPT oldu. Polimer esaslı boya korumalar birbirleri ile karşılaştırıldıkları kategoriler arasında, SONAX XTREME Protect + Shine Hybrid NPT en yüksek puanı; renk canlandırma, kalite istikrarı, ve koruma etkisi kategorilerinde aldı. Buna ilaveten Sonax Ar-Ge departmanı tarafından yapılan yıkama testlerinde, ürün boya yüzeyine uygulandıktan 10 yıkama sonrasında bile ‘’çok iyi’’ koruma etkisini sürdürebildiği görüldü. Diğer test adayları boya yüzeyini maksimum 5 yıkama sonrasına kadar koruma etkilerini sürdürdüler “ve önemli zayıf yönler gösterdiler, bu yüzden pratikte sadece minimal koruma etkisi tespit edildi.

SONAX: Başarının Formülü

GTÜ Testi kazananı, SONAX Ar-Ge laboratuvarında geliştirilen ve aylar süren kir ve tozu itici özelliği içeren bir formülasyona sahiptir. Birçok araç yıkamasından sonra bile, etkileyici lotus etkisi, mükemmel bir boya yüzeyenin korunmasını garanti eder – SONAX XTREME Protect + Shine, boyavyüzeyini 6 ay boyunca mükemmel korur.
Bu koruma”Hibrid Net Koruma Teknolojisi” adı verilen koruma formülünün daha da geliştirilmesi ile sağlanmıştır.

“Hibrid”, SONAX tarafından özel organik ve inorganik bileşenlerin etkileşimi olarak tanımlanmaktadır.

SONAX XTREME Protect + Shine boya yüzeyini üzerinde bir katman oluşturan, sağlam, istikrarlı ve hava koşullarına dayanıklı bir ağa dönüşür. Bu ürün, yeni ve detaylı temizlenen boya yüzeylerinin bakımı ve koruma etkisi için geliştirilmiştir – formülasyon aşındırıcı içermez.

AUTO MOTOR und SPORT Dergisinin Testinde ‘Şiddetle Tavsiye Edilen’ Tek Cila SONAX EXTREME POLİSH&WAX 2 Hybrid NPT

31.07.2015 SONAX wins the “Auto Motor Und Sport” paintwork polishing test Sonax ‘’oto- motor ve sporları’’ boya yüzeyi cilalama testinin kazananı

Editörler tarafından test edilen 7 farklı boya yüzeyi cilası test edildi- Test edilen ürünler arasında tek “şiddetle tavsiye edilir” derecesi alan Sonax, kazanan ilan edildi.

SONAX XTREME Polish & Wax 2 Hybrid NPT bütün kategorilerde mükemmel sonuçlar aldı- “Auto Motor und Sport” dergisi editörleri Sonax’ın diğer rakip ürünlerini gölgede bıraktığını yazdı. Ürün yeni ve yıpranmış boya yüzeylerinde derin bir parlaklık sağladığı gözlemlendi. Testi kazanan SONAX XTREME Polish & Wax 2 Hybrid NPT, yıkama karşı dayanıklılık kategorisinde tam puan aldı.
Test edenler, SONAX XTREME Polish & Wax 2’nin sızdırmazlık bileşeninin, boya yüzeyinde 7-8 yıkamadan sonra bile kaldığını tespit etti. Buna karşın, Test de en düşük puanı alan ürünün etkisi tek bir yıkamadan sonra yok oldu. Sonuçlar 23 Temmuz 2015’de Auto Motor und Sports dergisinin 16. baskısında yayınlanmıştır.

Sonax Hybrid formülünün mükemmel etkisi

SONAX XTREME Polish & Wax 2 Hybrid NPT, yeni, biraz yıpranmış ve düzenli olarak muhafaza edilen boya yüzeyleri için orta derecede parlatma etkisi ile nazik bir cila olarak tasarlanmıştır. Test kazananı, gelişmiş Sonax “Hibrit Net Koruma Teknolojisi” koruyucu formülünü kullanıyor. SONAX XTREME serisinin araç bakım ürünlerinde, inorganik ve organik bileşenler, uygulandıklarında boya yüeyinde; sağlam, güçlü ve hava koşullarına karşı dayanıklı bir koruma kalkanı oluşturacak şekilde bir araya gelir. SONAX Ar-Ge departmanı, Auto Motor und Sport”  tarafından yapılan testte de onaylandığı üzere, bu teknolojinin geleneksel, sadece balmumu esaslı cilalardan açıkça daha üstün olduğunu tespit etti.

Bu teknoloji ayı zamanda Sonax laboratuvarında diğer Sonax Xtreme serisine ait ürünlerde de kullanılmıştır. Bu ürünler: Aşırı yıpranmış boya yüzeyleri için tasarlanan SONAX XTREME Polish & Wax 3 Hybrid NPT ve mükkemmel parlaklık etkili  SONAX XTREME Brilliant Wax 1 Hybrid NPT.

GTÜ ve AUTOBILD Dergisinde ‘Şiddetle Tavsiye Edilen Ürün’ Ödülünde 1. Olan Ürün SONAX SCHEIBEN REINIGER SOMMER

27.05.2015 Test triumph for SONAX XTREME Windscreen wash Sonax xtreme wındscreen wash için zafer

Alman Teknik Denetleme Derneği GTU ile Auto Bild dergisinin ortaklaşa yaptığı testte 9 adet farklı Cam Suyu markası karşılaştırıldı.

Yapılan Testte, SONAX XTREME Süper Güçlü Cam Suyu, „şiddetle tavsiye edilir“ derecesi ile açık bir farkla 1. oldu.

Yapılan karşılaştırmada, Yaz kirlerini temizleme kategorisinde kötü puan almasına rağmen, bir ürün daha ‘’şiddetle tavsiye edilir’’ derecesine laik görüldü. Diğer 6 Cam Suyu markasının , Sonax ile karşılaştırıldığında, genel puanları önemli ölçüde daha düşük olmakla birlikte ‘’ tavsiye edilir’’ derecesi aldı. Tipik kir kirliliğinin çözülmesinde açıkça zayıflık gösterdiğini belirten bir diğer temizleyici, Auto Bild ve GTÜ tarafından “önerilmez” olarak derecelendirildi.

Yenilenebilir koşullardaki etkiyi test edebilmek için için uzmanlar,bu tür testler için özel olarak uyarlanmış bir test standından edindiler ve testye günlük hayatta karşılaşılan kirleri ele aldılar.
Test sonuçları için belirleyici olan, bir Porsche Cayenne ön camının temizlenmesi için gereken silecek darbelerinin sayısıydı. Kapsamlı test programı, tüm test adaylarının ürün değerlendirilmesini de içerir.

Kullanıcı talimatları ve etiketleme kategorilerinde, ürün bilgilerinin doğruluğu, sağlık ve güvenlik talimatları, çevresel etkilerinin yanı sıra okunabilirliği ve netliği göz önüne alınarak yapıldı. Aynı zamanda ürünlerin kokuları farklı yaş kadın/ erkek grupları tarafından değerlendirildi.

GTÜ ve AUTOBILD Dergisinde ‘Şiddetle Tavsiye Edilen Ürün’ SONAX XTREME ANTİFREEZE&CLEAR VIEW

11.11.2013 Sonax Xtreme Antifreeze & Clear View Test Winner In Auto Bild And Gtü Sonax Xtreme Antifreeze & Clear View Auto Bild Ve Gtu Testlerının Kazananı

Yüksek performanslı, kış için geliştirilmiş bir konsantre ön camı suyu, aşırı hava koşullarında bile saniyeler içinde net bir görüş sağlar. Bu çerçevede Almanya Teknik Denetleme Derneği (GTU) ve AUTO BILD dergisinin editörleri ile ortaklaşa yapılan 10 farklı kışlık cam suyu markasının karşılaştırılma testi yapıldı. Yapılan testte en yüksek puanı alarak SONAX XTREME ANTIFREEZE & CLEAR VIEW 1. oldu. Ürün bütün kategorilerde başarı sağlarken, testi yapanlar, ‘’en iyi temizleme sonucu SONAX XTREME tarafından alındığını’’ beyan ettiler.

Testte değerlendirilen kriterler; uygulama, ürünün etkisi, materyal toleransı, ve fiyat. Genel puanlamada, tek ‘’ çok iyi’’ derecesi alarak birinci olan ürün SONAX XTREME ANTIFREEZE & CLEAR VIEW.

Genel puanlamanın dışında, editörler karşılaştırma yapabilmek adına, kullanıma hazır (konsantre olmaya) kışlık cam sularını da incelediler. Bu inceleme sırasında da SONAX Antifreeze & clear view BLUE ENERGY  mükkemmel performansı ile bütün kategorilerde en yüksek puanları alarak dikkat çekti.

Bütün sonuçları ‘’AUTO BILD’’ dergisinin 8/2013’de yayınlanan 45. baskısında bulabilirsiniz.

AUTOBILD Dergisinde ‘Şiddetle Tavsiye Edilen Ürün’ SONAX PREMIUM CLASS LEATHER CARE KİT

07.11.2013 Sonax Premium Class Leather Care Kit “Highly Recommended” Sonax Deri Bakim Seti ‘’Şiddetle Tavsiye Ediliyor’’

AUTO BILD KLASSIK editörleri ve Alman Teknik Denetleme Derneği GTU’nün hazırladığı ürün testinde 11 farklı deri bakım seti karşılaştırıldı. SONAX Premium Class Leather care kit bütün kategorilerde başarı yakalayarak ‘’ şiddetle tavsiye edilir’’ derecesine laik görülmüştür.

Testte değerlendirilen kriterler; uygulama, temizlik ve bakım. İlaveten, editörler SONAX Premium Class Leather Kit içerisindeki ekipmanların kalitesinin altını çizdi; microfiber bez, deri bakım süngeri, fırça ve 2 adet ürün. Teste katılan 11 markada 6’sı sadece ‘’tatmin edici’’ derecesine laik görülürken, sadece 2 marka ‘’ şiddetle tavsiye edilir’’ derecesi alabildi.

Sonuçlar AUTO BILD’in 12/2013 baskısında yayınlanmıştır.

Güvenlik Bilgi Formları

Tüm SONAX ürünlerinin güvenlik bilgi formları mevcuttur. 

Talep edilmesi halinde orjinal güvenlik bilgi formları tarafımızdan tedarik edilecektir.