Sonax Standart Otomobil Yıkama


Sonax Standart Otomobil Yıkama

Bir aracın saatteki hızı 50 Km’den fazla olduğunda araç yüzeyi ile hava basıncı arasında zıt yönlü bir hava akımı oluşur. Bu hava akımı havadaki tozların araç yüzeyine adeta bir mıknatıs gibi yapışmasına ne olur. Boya yüzeyinde yoğun kir tabakası oluşması sonucunda oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkar…

Boya yüzeyine yapışan bu toz zerrecikleri basınçlı su ile asla çıkartılamaz. Su ile yüzeye tam temas etmeyen kirler çıkartılabilir. Yüzeye tamamen yapışan toz zerrecikleri aracın boyasının cansız ve mat bir görünüm sergilemesine neden olur.

Araç yüzeyinde oluşan bu toz zerreciklerinin temizlenebilmesi için su yeterli olmaz. Bunun için şampuan ve sünger olması gerekir. Şampuanın yumuşaklık ve kayganlık sağlaması bu tür yoğun lekelerden kurtulabilmeyi sağlar. Süngerin ise yüzeyin yoğun yerlerine temas etmesi sayesinde bu tür kirlerden kolaylıkla kurtulabilir, boya yüzeyinin parlak ve canlı bir görünüme kavuşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Boya yüzeyinde şampuanın kullanılması sayesinde toz zerreciklerinin yerini şampuanın cila zerrecikleri alır ve bu cila zerrecikleri boyanın olduğundan çok daha parlak bir şekilde gözükmesini sağlar. Boya yüzeyine ışığın kuvvetli bir şekilde yansımasını sağlayan cila zerrecikleri ile aracınız adeta sıfır bir görünüme kavuşur.

Uyarı: Sonax uygulama merkezinde tercih edilen Sonax Şampuan’ın ph değeri 7,5 – 8 arasındadır. Bu sayede temizlik esnasında asla yüzeye zarar verilmez. Boya yüzeyine zarar vermeyen Sonax şampuan çok daha kaliteli bir parlaklık elde edilmesine olanak tanır.

Sonax uygulama merkezini diğerlerinden ayıran en önemli özellik kirin, pasın, aracın ve çiziğin derinliğine göre üretilmiş ayrı ayrı ürünler kullanılmasıdır. Sonax ürünleri asla aracın boya yüzeyine zarar vermeyecek bir kalitededir.

Hatırlatma: Sonax ürünleri sadece boya yüzeyine değil çevreye de zarar vermez. İnsanın ve doğanın yapısına zarar vermeyecek doğallıkta üretilen Sonax ürünlerini tercih etmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Aracın Dış Temizliği Uygulama Aşamaları

1- Aracın dışı basınçlı su ile kir ve lekelerden arındırılır.

2- Aracın jantlarına Sonax jant temizleyici sprey sıkılarak balata tozları ve inatçı kirler söküp atılır.

3- Aracın dış temizliği için son aşama şampuanlamadır. Sonax konsantre şampuan püskürtülerek süngerle ve mikrofiber bezle iyi ovalanır ve yüzeye yapışan toz zerrecikleri kolayca çıkartılır. Aracın marpiyer ve lastikleri de süngerle hafif basınçlı bir şekilde ovalanarak kirlerden arındırılır. Son olarak da tüm yüzey suyla durulanarak temizlenir.

Aracın Kurulanması Uygulama Aşamaları

1- Sonax Güderi ile aracın kaporta yüzeyi, camları, aynaları, fitilleri ve kapı panelleri silinerek kurulanır.

2- Daha sonrasında aracın jantları iyice kurulanır.

3- Sonax lastik jel ile aracın lastikleri parlatılır.

Aracın İç Temizliği Uygulama Aşamaları

1- Aracın içine ve bagaj kısmına hava sıkılır ve bu sayede tüm tozların yüzeye çıkması sağlanır. Daha sonra ise elektrikli süpürge ile vakumlama yapılır.

2-Kapı panelleri, döşemeler, plastik aksamlar ve torpido gözü nemli bir bezle silinir.

3-Araç camları Sonax ürünleri arasında yer alan Sonax Cam Temizleyici ile temizlenir ve kurulanır.

4- Sonax plastik temizleyici ve koruyucu ürün ile aracın plastik paspasları temizlenir. Halı paspaslar ise Sonax mültistar ürün ile kaliteli bir şekilde temizlenir.

Bu işlemler aracın niteliğine ve kirin yoğunluğuna göre değişkenlikler göstermektedir. Ortalama süre ise 30 dakikadır.

Hizmet Standardı

1- Basınçlı yıkama makinesi ile otomobilin dış kısmı kirlerden arındırılır.

2- Otomobilin jantları toz ve lekelerden arındırılır.

3- Aracın dış yüzeyi durulanarak temizlenir.

4- Otomobil paspasları yıkanır ve kurulanır.

5- Otomobilin iç kısmına hava tutulur ve süpürge yardımı ile vakumlama yapılarak temizlenir.

6- Aracın iç yüzeyindeki plastik aksamların tozu alınır.

7- Araç camları içten ve dıştan temizlenir.

8- Araç lastikleri parlatılır ve koruma işlemleri uygulanır.

Uyarı: Sonax uygulama merkezlerinde her hizmetin bir standardı bulunmaktadır. Bu standartlar ile alacak olduğunuz hizmetin kalitesi artar ve hizmet sizin için garanti kapsamına alınır.