Sonax Seramik Kaplamanın Ürün Lansmanı


Sonax Seramik Kaplamanın Ürün Lansmanı

Sonax’ın Türkiye Distribütörü Auton A.Ş, Yeni boya koruma ve kaplama ürünü CC36 Sonax Seramik Kaplama tanıtım lansmanı Auton Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Mahmut Yoloğlu’nun yönetiminde gerçekleştirildi. Ürün Lansmanı 6 Aralık Salı günü Taksim Intercontinental Otelde gerçekleşti.

Auton tarafından Kasım ayında pazara arz edilen Sonax Seramik Kaplamanın Ulusal basından Hürriyet – Haber Ekonomi – CNN – TGRT – TV24 – HaberTürk – Power FM TV kanallarının ve Ekonomist – Otomobilden – Otomobil Tutkusu – Otostil vb. çok sayıda basın mensuplarının iştirak ettiği basın toplantısında açılış konuşmasını Auton Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mahmut Yoloğlu yaptı. Yoloğlu, boya korumalar arasında devrim niteliği taşıyan CC36 Sonax Seramik Kaplama piyasaya sürüldüğünü belirterek; dayanıklılığı, uzun ömrü ve renk derinleştirme özelliği ön planda tutularak tasarlanan CC36 Sonax Seramik Kaplama’nın mükemmel, güvenilir ve yüksek performanslı teknik özelliklerinin öne çıkarılması ve kamuoyunun bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.
Yoloğlu, Auton A.Ş’nin Sonax adını bu günlere getiren pazarlama stratejisinin önemini vurgulayarak, CC36 Sonax Seramik Kaplama’nın da bu strateji doğrultusunda başarıya ulaşacağını ifade etti. Alman mühendisleri tarafından, Sonax’ın Neuburg‘taki laboratuvarında 4 yıllık Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen en güçlü boya koruma ürünü Sonax CC36 Seramik Kaplama, Türkiye’ye de tüketicilerin kullanımına sunuldu. “SONAX PROFILINE Ceramic Coating CC36”, Araç bakım uzmanları için boya koruma ve kaplama teknolojisinde profesyonel araç koruma hizmetlerinde dönüm noktası kabul ediliyor.
Ürünün lansmanı bir pazarlama kampanyası kapsamında “Esnekliğin Gücü ” sloganı ile gerçekleştirildi. Auton Sonax SSH Müdürü Bülent Başaran ise yeni CC36 Sonax Seramik Kaplama’nın sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda lansmanı yapılan Sonax Seramik kaplamanın yanı sıra, Pazar araştırmaları sonucunda Türkiye’nin büyük şehirlerinde marka bilinirlik oranı % 58’ e varan Sonax Markası, Sonax hizmetleri ile 16 yıldan beri Genel Distribütörlüğünü yürüten Auton Otomotiv hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.
Sunumda lansmanı yapılan Sonax Seramik Kaplama sunumunda Başaran, bu yeni iddialı boya kaplama uygulamasından söz ederken; ‘’bügüne kadar üretilmiş dünyadaki en güçlü boya koruması’’ ifadesini kullandı. Ürünün teknik özelliklerine de değinen Başaran: ‘’Sonax Seramik Kaplama ürünü uygulanan otomobilin boyasına 3 yıl garanti imkânı vererek, uzun vadeli koruma sağlıyor. Sıfır otomobile seramik kaplama uygulaması yapıldığında otomobilin fabrikadan çıkan ilk boyası, 3 yıl süre ile ilk günkü gibi korunuyor. Kullanılmış boya yüzeyine uygulandığında ise, boya yüzeyini ilk günkü parlaklığına kavuşturmanın yanı sıra, yüzeyi, iklimsel ve çevresel faktörlerin neden olduğu çatlaklara, kırılmalara ve yüzeysel çiziklere karşı 3 yıl boyunca koruyor. Sıfır araçlarda Sonax Seramik Boya Koruma aracın boyasının ömrünü %100 uzatıyor’’ dedi.
Başaran ayrıca Seramik Kaplama uygulamasını Türkiye genelindeki 90 Sonax Uygulama Merkezlerinde uygulama yaptırılabileceğini belirtti. Sunumun bitiminde gösterilen lansman videosu sonrasında, Auton Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mahmut Yoloğlu, ile SSH Müd. Sn. Bülent Başaran basın mensuplarının Sonax CC36 Seramik Kaplama ve diğer Sonax ürünleriyle ilgili sorularını cevapladı ve belirli kanallarla röportaj yaptı. Büyük bir beğeni ve takdir toplayan ürün lansmanı toplantıya iştirak eden basın mensuplarınca kamuoyuna ilgili oldukları platformlarda haber olarak sunuldu.