Sonax Far Çizik Giderme, Parlatma ve Koruma


Sonax Far Çizik Giderme, Parlatma ve Koruma

Far ve Stop camlarının, ışık geçirgenliği arttırılarak aydınlatma performansı yükseltilir. Güvenli konforlu ve keyifli bir sürüş sağlanır.

Aracınızın farları ve stop lambaları güneş, yağmur, rüzgar, toz, kum, çamur, kar, tuzlu ve klorlu sular vb. yoğun dış etkenlere maruz kalır, polikarbon esaslı olan far ve stop lambalarının yüzeyinde zamanla çizikler, matlık ve lekeler oluşur. Bu da farların kronik sararmasına ve ilk günkü parlaklığını yitirmesine yol açar.

Bu durum farların ve stop lambalarının ışık geçirgenliğini ve performansını olumsuz etkileyerek görüş mesafesini kısaltmakta, sürüş güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

Renkleri sararmış, kararmış veya yüzeyleri çizilmiş far camları aydınlatma kalitesini bozarak sürüş emniyetini olumsuz olarak etkiler. Özellikle kış aylarında gece seyahatlerinde kısa ve uzun huzmelerin ve gündüz seyirlerinde görülmemizi sağlayan park lambalarının etkisini çok azaltır.

Sonax’ ın bu uygulaması ile far cam yüzeyleri eski parlaklık ve rengine kavuşturularak güvenli sürüş etkisi sağlanır. Bunun yanı sıra araçların dış görünümleri de daha göz alıcı olur.

Uygulama aşamaları aşağıdaki gibidir:

1-Far camı çizik giderme işlemi
Sonax'ın polycarbon far camları için üretilen özel çizik giderme ve parlatma ürünü ve Sonax uygulama teknikleri ile far camlarındaki sararmalar çizikler giderilir.

Uyarı: Far camları yeni araçlarda bilindiği üzere poly carbondur. Üzerinde vernik koruyucu katmanı bulunmaktadır. Bu katman aynı zamanda ışığın dağılmasını önler Bu uygulamalarda genellikle far cam yüzeyleri agresif zımparalarla temizlendiği için bu vernik katman far cam yüzeyinden kaldırılır ve cam yüzeye de hasar verilir.

2- Far camı parlatma işlemi

Çizik giderme işlemi sonrasın da , far camları , Sonax'ın polycarbon far camları için üretilen özel parlatma ürünü ile ilk günkü parlaklığına kavuşturulur.

3- Far camı koruma işlemi

Çizik giderme ve parlatma işlemi sonrası mükemmel bir netlik ve parlaklığa kavuşan far camları Sonax ın polycarbon far camları için üretilen seramik esaslı özel far koruma  ürünü kaplanır ve koruma altına alınır.

Önemli Teknik Bilgi: Bu hizmette agresif zımpara kullanılmaz , poly carbon far camları için özel üretilmiş ürünle çizik giderme ve parlatma işlemi yapılır. Sonrasında seramik esaslı kaplama ürünü ile far camı üzerine vernik kaplama uygulanır.

Hizmet standartı:

1-Far camlarının temizlenmesi ve parlatılması

2-Far camlarının koruma altına alınması

İşlem süresi yaklaşık 1-1,5 saattir

Garanti süresi 6 aydır

Uyarı: Sonax ta her bir hizmetin tanımı ve standartı vardır. Tüm hizmetlerin süresi ve uygulama aşamaları ,Sonax hizmet kalite kavramıyla  bir hizmet standartına bağlanmıştır.