Sonax Seramik Kaplama CC Evo


Sonax Seramik Kaplama CC Evo

SONAX Ceramic Coating hizmeti boya yüzeyinde derin, yüzeysel ve kılcal çizikleri bulunan sıfır araçlara uygulanır. Kurtulması oldukça zor olan derin çiziklerden bu hizmet sayesinde rahatlıkla kurtulabilir, aracınızın değerinin düşmesinin önüne geçebilirsiniz...

SONAX Ceramic Coating Avantajları

Tartışmasız bir şekilde bugüne kadar üretilen en güçlü boya koruma ürünü olan SONAX Ceramic Coating ile derin çiziklerinize güle güle diyebileceksiniz.

Zorluk Kış Şartlarında Aracınızın Korur

SONAX Ceramic Coating ürünü kışın aracın üzerinde biriken kar kütlelerinin temizlenmesi sırasında boya yüzeyine oluşabilecek çizikleri önler.

Kışın yollara serpilen kimyasalların ve tuzun oluşturabileceği renk solmalarının önüne geçer.

Sert rüzgarlar ve ağır yol şartlarından doğan boya yüzeyine gelebilecek partiküllerin boya yüzeyine zarar vermesini önler.

SONAX Ceramic Coating, Kuş dışkılarında bulunan ürik asitin boya yüzeyine vereceği zararlardan korur.

Boyanın ömrünün uzun olmasını sağlar.

Aracın değerini korumasını sağlar.

Aracın boya yüzeyi 3 yıl boyunca parlaklığı bozulmadan korunur.

SONAX Ceramic Coating, sürüş keyfini artırır.

SONAX Ceramic Coating Uygulama Aşamaları

1- Aşama: Araç Yüzeyinin Kir ve Lekelerden Temizlenmesi

Boya yüzeyine yapışan tozlar, yağlar, yabancı boya partikülleri ve reçinelerin temizlenmesi işlemi bu aşamada gerçekleşir. Almanya Sonax'dan tedarik edilen kir ve lekelerden temizleyici ürünler sayesinde boya yüzeyine zarar vermeden su ile geçmeyen kir ve lekeler kolayca çıkarılır.

Sonax boya yüzeyi temizleme, parlatma ve koruma sistemleri sayesinde aracınızın boya yüzeyi uzun yıllar korunmuş olur.

2- Aşama: Boya Yüzeyindeki Çiziklerin Tanımlanması ve Giderilmesi

SONAX Ceramic Coating uygulamasının 2. aşamasında çiziğin niteliği tanımlanmaktadır ve buna göre en uygun Sonax ürünü tercih edilerek boya yüzeyinin eskisinden çok daha iyi bir görünüme kavuşabilmesi sağlanmaktadır.

a) Saca Dayanan Çizikler

Aracın vernik ve boya katmanını geçen, yüzeyin metalik kısmına kadar yani kaportaya kadar inen çiziklere saca dayanan çizikler denmektedir. Ülkemizde çiziklerin ölçümü halen klasik yöntemlerle belirlenmektedir. Saca dayanan çiziğin anlaşılması içinde klasik bir yöntem olan tırnakla çizik kontrolü yöntemi uygulanmaktadır. Çiziğin olduğu yüzeye tırnağınızı sürttüğünüz zaman tırnak takılıyor ise çizik saca kadar inmiş demektir. Saca dayanan çizik ancak lokal boya kullanılarak geçirilir.

b) Derin Çizikler

Aracın vernik katmanını aşan ancak boya katmanını geçmeyen çiziklere derin çizik denmektedir.Bu tür çiziklerin boya katmanını aşıp aşmadığını yine tırnakla anlayabilmekteyiz. Tırnağınızı dik açıyla sürttüğünüzde tırnak sürtmüyor ancak tırnağınızın sivri ucunu çiziğe doğru dik açıyla sürttüğünüzde takılıyor ise derin çizik olarak adlandırılmaktadır.

En doğru Sonax çizik giderici ürün tercih ederek derin çizikten oldukça basit bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sonax çizik giderici ürünler sayesinde aracınızın boya yüzeyine zarar verilmeden bu tür çiziklerden kurtulabilirsiniz.

c) Yüzeysel Vernik Çizikler

Aracın boya yüzeyini koruyan vernik katmanında oluşan ancak elle belirlenemeyen ama gözlegörülür bir şekilde belirgin bir şekilde matlık oluşturan çiziklere yüzeysel çizik denmektedir. Bu tür çiziklerin anlaşılması klasik tırnak yöntemi ile belirlenemez. Bu tür çizikleri gözle rahatlıkla anlayabilirsiniz.

d) Kılcal Çizikler

Dairesel bir şekilde oluşan, aracın yüzeyinde ince bez çizikleri görünümü oluşturan çiziklerdir. Bu tür çizikleri anlamak oldukça zordur. Tırnakla belli olmayan hatta gözle dahi zor görüne bu tür çizikleri fark etmenin en iyi yolu güneş ışığında boya yüzeyine bakmaktır. Ancak bu şekilde kılcal çizikler görünebilmektedir. SONAX Ceramic Coating uygulaması ile bu tür çizikler boya yüzeyine zarar verilmeden oldukça kolay bir şekilde giderilir.

3- Aşama:  Boya Yüzeyi Parlatma ve Hare Giderme

Matlaşan boya yüzeylerini en iyi şekilde Sonax mühendisleri tarafından nano teknoloji ile üretilmiş olan çiziğin derinliğine gruplandırılmış çizik giderici ürünler ile giderebilirsiniz.

4- Aşama: Seramik Kaplama CC EVO

SONAX, 2006 yılında Japonya da ilk uzun süreli kaplamayı tanıttığında, kaplama konusu henüz tam olarak bilinmiyordu. Zamanla, Avrupa'daki pazarlar bu yüksek kalite teknolojisinin spesifik gücünü piyasaya sunmaya başladı. Böylece şirket 2007 yılında, Almanya da NanoLackProtect'i, 2016 yılında çevre ve kullanıcı dostu olarak revize edilmiş formülü ile Seramik Kaplama CC 36 yı piyasaya sürdü. Günümüzde seramik kaplamalar için pazar alanı güçlü ve bu pazarın öncüsü SONAX, uzun süreli Si-C bazlı kaplamada son evrim olan 3. Nesil kaplamayı üretmiştir.

Seramik Kaplama CC Evo _ Si-C Teknoloji

Ürün seti, her ikisi de hava ile temas ettiğinde bağımsız ve çapraz bir şekilde bağlanarak çok katı ve kimyasallara karşı dirençli bir film oluşturan BaseCoat ve GlossCoat kaplama ürününden oluşur. Boya yüzeyinde , Base Coat Evo'nun stabil sağlam yapısı ile Gloss Coat Evo nun esnek ağının kombinasyonu, iki hatta üç katmanlı bir yapı ile sonuçlanır.

Kimyasal etkileşim sırasında, seramik ve organik yapılar arasında bağlayıcı madde gibi görev yapan ve üç boyutlu çapraz bağlamayı sağlayan moleküler köprüler oluşur.

  • Seramik kaplama,  boya yüzeyinde yapışkan ve geçirimsiz özel bir katman oluşturur.
  • Cilaların aksine, boya yüzeyine aktif olarak ve sıkıca tutunur ve bu nedenle çok daha dayanıklıdır.
  • Aracınızın boya yüzeyinde adeta ikinci bir vernik katmanı görevi görür.
  • Seramik kaplama son derece dayanıklıdır. Aracın kullanımına bağlı olarak, garanti süresi 3 yıldır.

Kaplandığı boya yüzeyinin kalitesini mükemmel bir şekilde artıran seramik kaplamanın  sağladığı avantajlar şöyledir:

  • Hidrofobik (Su İtici) Özellik *Kimyasal Direnç *UV Direnci *Böcek, kuş dışkısı, ağaç reçinesi gibi biyolojik etmenlere karşı koruma

Seramik kaplamanın sahip olduğu diğer önemli bir işlevse,  boya yüzeyini tekrar kirlenmeye karşı korumak ve kendi kendini temizleme etkisi yaratmaktır. Profesyonel bir seramik kaplamadan sonra boya yüzeyi derin, parlak ve mükemmel bir görünüme kavuşur.

Sonax 3.Nesil Kaplama Teknolojisi_Si-C Teknolojisi

Boya yüzeyinde , Basecoat Evo (1) ve Glosscoat Evo (2) ile iki katman uygulanır. SI-Cteknolojisi ile GlosscoatEvo reaksiyona girdiğinde, boya yüzeyinde  bir üçüncü katman (3) oluşturur. Buna “sıvı katman” denir. Derin,  ıslak parlaklık ve yumuşak yüzey düzgünlüğü bu katmanla elde edilir.

UYGULAMA VİDEOSU