Sonax 65. Yılını Tüm Dünyada Kutluyor


Sonax 65. Yılını Tüm Dünyada Kutluyor

1950’de ABT Ortağı SONAX car care ürünlerinin gelişimi ve üretimi konusunda öncü olarak işe başladı. 65 yıl geçtiğinde bu fikir global bir başarı hikayesine dönüştü. Manfred Hoffmann ve babası araçlar için bir cila üretimine girişince, başarının geleceği tam olarak kesin değildi.  Fikir zenginlikleri, yeni gelişen pazar ve seçkin ürünler bir araya gelince başarı geldi: Bugün SONAX GmbH Almanya’da 350 çalışana ve 2014’te 90 Milyon Euro’yu aşkın satış hacmine sahip bir şirkettir.

Tarihi olan bir Marka

SONAX markasının geçmişi geçen yüzyılın başlarına dayanır. 1903 başlarında, şu anki şirket sahibinin büyük babası, Manfred Hoffmann birçok ev aletini temizleme cilası olarak kullanılan çok ince olan “Neuburg” silisli toprağını çıkarmaya başladı.

65 yıl kadar önce, ürün yelpazesini genişleterek tamamen dolu VW Beetles araçlarını kullanan 4 satış temsilcisi ile tüm Almanya’yı dolaşıp ürünleri insanların ayaklarına götürerek car care ürün pazarına giriş yaptı. Bundan sonra insanlarla olan bu ilişki müşteri ilişkisine dönüştü.

Jack Frost atılımı gerçekleştirdi.

Neuburg laboratuvarında geliştirilen ürünlerden etkili bir ürün olan buz çözücü pazarda aerosol kutuda üretilen ilk üründür. Bu ürün 1962’nin sert kış koşullarında büyük bir ticari başarı elde etmiştir. SONAX otomobilin nakliyede 1 numaralı araç olma özelliğinden de faydalanmıştır. SONAX, ürün yelpazesinin genişliği, unutulmaz marka imajı, reklam, sponsorluk aktiviteleri ve ihracat pazarı sayesinde global bir üne kavuşmuştur