Sahte Sonax ve Taklitçilerinden Nasıl Korunmalı?


Sahte Sonax ve Taklitçilerinden Nasıl Korunmalı?

1- Daha Önce Sonax Bayisi Olup Sonax Standartlarına Uygun Hizmet Veremediği İçin Bayilikleri İptal Edilen; Ancak Sonax Tabelası Altında Faaliyetlerine Devam Eden İş Yerleri

Sonax Türkiye Distribütörü Auton Otomotiv A.Ş bayilerin uyması gereken birtakım standartlar belirlemiştir. Bu standartlara uymayan bayilerde kısa bir süre içerisinde bayilik sözleşmeleri fesh edilerek kenara itilmiştir.

Sonax, müşteri memnuniyetine ve hizmet kalitesinin sürekliliğine büyük önem vermektedir. Bu nedenle bayilerinin bu temel hususlara dikkat etmemesi halinde bayilik sözleşmelerini fesh ederek ilişiğini kesmektedir.

Ancak bayilik sözleşmeleri iptal edilen bazı bayiler müşterilerine halen Sonax bayiliği verdiklerini hatta daha da ileri giderek Sonax'a ait olan tabelaları kullanmaktadırlar. Bu tür durumlar ile karşılaşılan bayilere hemen yasal takip süreci başlatılır. İşte bu noktada siz değerli müşterilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması amacıyla faaliyetlerine bizim izinlerimiz dışında devam eden bayilerin listesini sizin için açıkladık.

2-Yetkisiz-Sahte Sonax Bayilerini Nasıl Fark Edersiniz ?

Sonax Auton A.ş faaliyetine 2000 yılında başlamıştır. Bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme sürecine girmeyi başaran Sonax, Türkiye araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinde müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle önemli bir marka olmayı başarmıştır.

Müşteri memnuniyetine verilen önem ve hizmet kalitesinin sürekliliği hususlarına dikkat etmesi sayesinde sektörün lider firması olmayı başaran Sonax'ın bu durumunda faydalanmak isteyen birçok firma ve marka bulunmaktadır. Bu tür dolandırıcı kişi ve firmalar Sonax bayisi olduğunu iddia ederek sahte ürünler satmakta ve adımızı lekelemektedirler.

Sizlerin bu hususlarda daha dikkatli olması amacıyla aşağıda bir firmanın Sonax bayisi olup olmadığını anlamanız için hangi hususları bilmeniz gerektiğini aktaracağız.

a) Sonax Resmî Sitesinde Bayi Listesinde Yer Alıyor Mu?

Bir firmanın Sonax resmi bayisi olup olmadığını anlamanın en güzel yolu o bayinin ismini, unvanının ve vergi numarasının Sonax Resmî Sitesinde bulunup bulunmadığını kontrol etmenizden geçmektedir. http://www.sonax.com.tr/bayilerimiz/size-en-yakın-sonax-bayi.html Adresinden hizmet almak istediğiniz firmanın ismi bulunmuyorsa büyük ihtimal o firma dolandırıcıdır.

b) Yetki Belgesi Var Mı?

Bir firmanın Sonax resmi bayisi olup olmadığını anlamanın en güzel yollarından bir tanesi de yetki belgesinin bulunup bulunmadığını kontrol etmekten geçmektedir. Sonax resmi bayilerine Türkiye Sonax resmi distribütörü olan Auton tarafından ıslak imzalı ve mühürlü bir şekilde yetki belgesi gönderilmektedir. Bu belgeler her yıl yenilenmektedir ve belgelerin müşterinin görmekte zorlanmayacağı bir kısımda bulunması gerekmektedir. Bu tür belgeyi görmüyorsanız bizlere şikâyette bulunabilirsiniz.

3- Sonax Taklitçilerine ve Taklitlerine Aldanmayın

Sektörün lider firması olan Sonax'ın ürün ve hizmetleri sürekli taklit edilmeye çalışılmaktadır. Bu tür aldanmalara karşı oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Alacak olduğunuz araç temizlik, bakım ve koruma hizmetleri öncesinde birtakım sorgularda bulunun...

Kullanılan ürünleri, uygulanan işlemleri ve hizmetin garanti süresini mutlaka sorgulayın. Sonax bayilerinin hizmet verme kalitesi belli bir standarda dayandırıldığından dolayı bu tür hizmet standardına uymayan bayileri uyarın ve bizlere iletin.

Verilecek olan hizmetin tüm detaylarını öğrenip daha sonrasında aracınızı servislere emanet edin. Bu sayede olası mağduriyetler yaşamanızın önüne bu şekilde geçebilirsiniz.