Normalleşme Sürecinde Aracınızın Sterilizasyon ve Temizliğini Unutmayın!


Normalleşme Sürecinde Aracınızın Sterilizasyon ve Temizliğini Unutmayın!

 • Son 3 aydır yaşadığımız salgınla mücadele dönemi yerini normalleşmeye bıraktı. Evden çalışanlar ofislerine, sosyal alanlar halka ve hafta sonları da sokaklar herkese açıldı. Bu süreçle birlikte özel araç kullanımında da artış gözlemleniyor. Peki normalleşme sürecinde aracınızın hijyenik olmasını nasıl sağlarsınız? Çin’de ortaya çıkıp hızlı bir biçimde dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sürecinde Türkiye normalleşme dönemine haziran ayından itibaren girdi. Normalleşme süreci içerisinde çoğu işletme ve yaşam alanında önlemler alınırken salgın sebebiyle toplu taşıma yerine özel araçlarını kullanan tüketiciler de oldukça dikkatli olmalı. Corona virüsünden korunmak için evlerin, sosyal alanların ve iş yerlerinin olduğu kadar araçların da temizliği önem taşıyor! Normalleşme süreciyle başlayan yoğun araç kullanımı, dışarıdaki mikropların ve corona virüsün evlere, iş yerlerine taşınması riskini de beraberinde getiriyor.
 • Araçlar virüs, bakteri ve mikrop gibi organizmaların en kolay yaşayabileceği ve bulaşabileceği alanlar olduğunu unutmamalısınız ve temizlik konusunda araç içerisinde kesinlikle dezenfektan gibi maddeler bulundurmalısınız.
 • Araçlara binerken ve inerken elleri dezenfektan ile tamamen temizlemelisiniz.
 • Özellikle araç içerisinde sürücünün ve yolcunun temas etme olasılığının yüksek olduğu direksiyon, kapı ve vites kolu gibi bölgeleri dezenfektan ile temizlemelisiniz.
 • Aracınızın anahtarını teslim ederken ve teslim alırken dezenfekte ederek teslim alınız.
 • Aracınızın iç ve dış yıkama dönemlerini kısaltın. Sonax’ta aracınız yıkamadan önce içi ozonla sterilize edilirse, aracın içini mikrop ve virüslere karşı korumuş olursunuz.
 • Aracınızı mümkün olduğu kadar başkasına vermeyin en azından normalleşme süreci boyunca.
 • Klima için hayati önem taşıyan, aracın dışarıdan alınan havayı filtre etmesine yarayan “polen filtresi” değişim süresini kısaltın. Klimanızın evaparatörü ile hava kanalları sıcak ve soğuk ısı değişikliğinde, yüzeyde oluşan ne bakterileri üremesi için ortam hazırlar ve klimanın kötü kokmasına neden olur. Bu nedenle klima kanallarını Sonax’ın probiyotik klima temizleyici ürünü ile 6 ayda bir temizlenmesinin büyük faydaları vardır.
 • Klimayı çalıştırdığınızda ilk 3 dakika hatta soğuk hava gelene kadar tüm camların açık olmasına özen gösterin ve bu havayı kesinlikle solumayın!
 • Virüs, bakteri ve mikropların bulunma olasılığının yüksek olduğu klima kanallarının temizliğini yaptırın.
 • Araçların içinde hijyeni sağlamak için yaygın şekilde uygulanan araç içi dezenfekte veya ozonla sterilizasyon işlemi aracın içindeki ortamı mikrop, virüs ve bakterilerden temizler. Ancak aracın kullanılması ile birlikte kısa bir süre sonra dış ortamdaki mikrop, virüs ve bakterilere maruz kalır. Bu nedenle aracınızın içinin en az 6 ay bakteri, virüs ve mikroplara karşı korunmasını sağlayacak Sonax Probiyotik Koruma işlemini yapmanızı öneriyoruz. Sonax Ozonla Sterilizasyon ve Probiyotik Koruma aracınızın içini sterilize ederek hem tüm virüs ve bakterilerden arındırır hem de bunlara karşı en az 6 ay koruma sağlar.