Müşteri Memnuniyeti


Müşteri Memnuniyeti

Ticari kaygıların bir kenara bırakıldığı ve tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerin yürütüldüğü Sonax Uygulama merkezinde müşterilerden gelen geri bildirimler büyük bir titizlikle ile incelenir. Haklı görülen durumlarda müşterilerimiz ile irtibata geçilerek memnuniyetsizliklerinin giderilebilmesi sağlanır...

Kimi zaman müşterinin haklı olduğu kimi zamanda müşteriden kaynaklana sorunların oluşturduğu bu sorunlarda adaleti ticari kaygılarla değil tamamen objektif bir bakış açısı ile sağlamaya çalışmaktayız. Müşteri memnuniyetinde sektörün öncü firmalarından bir tanesi olmayı başaran Sonax, müşteriyi veli nimet olarak görmekte ve bu nedenle onlardan gelen her geri bildirimi fazlası ile önemsemektedir.

Mutlu müşteriler bu mutluluklarını 5 kişiye aktarırken mutsuz müşterilerin ise 22 kişi ile bu memnuniyetsizliklerini paylaştıkları görülmüştür. İşte bunun bilincinde olan firmamız müşterilerinin var olan memnuniyetsizliklerini giderebilmek amacıyla var gücüyle çalışmaktadır.

Mevcut müşteriyi elinde tutma maliyetinin yeni müşteri bulma maliyetinden çok daha düşük olduğunun bilincini taşıyan Sonax personelleri her geçen gün var olan hizmet kalitesini daha da yukarılara taşımaya çalışmaktadır. Hizmet kalitesi, hızlılık ve güler yüzlülük noktasındaki özelliklerini her geçen gün 1 adım öteye taşımak isteyen Sonax uygulama merkezi personelleri memnuniyetsizlikten kaynaklanan şikayetleri ciddi oranda düşürmeyi başarmışlardır.

Bayilerimizin de yukarıda saymış olduğumuz özellikleri uygulaması da belli standartlara bağlanmış bu sayede hizmet kalitesi de kolay kolay sekteye uğramamaktadır. Sonax'ın Türkiye Genel Distribütörü Auton, müşteri şikayetleri ve sürecin çözüme kavuşturulması hususlarına büyük bir titizlik ile dikkat etmektedir.

SONAX ve bayileri sadece hizmet satışı öncesinde değil satış sonrasında da müşterileri ile yoğun bir şekilde ilgilenip, müşterilerinin sorunlarına kalıcı çözümler bulmaktadırlar. Sonax, bu sayede sektör müşteri memnuniyeti liderliğini elinde bulundurmaktadır.