Boya Yüzeyinin İnatçı Kir ve Lekelerden Temizlenmesi


Boya Yüzeyinin İnatçı Kir ve Lekelerden Temizlenmesi

Aracın boya yüzeyine yapışan ve kaliteli bir temizlik malzemesi kullanmadıkça geçmeyen zift-katran, ağaç reçineleri ve kimyasal maddeler Sonax'ın yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucu sorun olmaktan çıkmıştır. Sonax mühendislerinin uzun uğraşlar sonucunda üretmiş olduğu bu araç temizlik ürünleri boya yüzeyine zarar vermeden kaliteli bir temizlik yapılabilmesine olanak sağlar...

İnatçı Kir ve Lekelerin Temizliğinde Tavsiye Edilen Sonax Ürünleri

1- İnşaat Boya Süprüntüleri ve Çimento Tozları

Araç yüzeyine zarar verebilecek kadar sorun olan inşaat boya süprüntüleri ve çimento tozlarının dikkatli temizlenmesi gerekmektedir. Kaliteli temizleyiciler kullanılmadan yapılacak olan boya işlemlerinde boya yüzeyi maalesef ciddi zarar görür. Sonax ürünleri arasında ciddi bir AR-GE çalışması sonucunda ortaya çıkan “SONAX Endüstriyel Toz Temizleyici” ürün ile boya yüzeyine zarar vermeden etkin bir koruma gerçekleştirebilirsiniz.

2-Endüstriyel ve Kimyasal Tozlar

Demir tozları, kireçli su lekeleri ve partiküller araç yüzeyine yapıştıktan sonra temizlenmesi oldukça zor olan kirler arasında yer almaktadır. Sonax AR-GE ekibi tarafından profesyonel bir şekilde üretilen oldukça özel ürünler arasında yer alan ''SONAX Clay'' ile boya yüzeyine zarar vermeden kalıcı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

3- Ağaç Reçineleri

Sonax Ürünleri ile aracınızın boya yüzeyine yapışan ağaç reçineleri sorun olmaktan çıkmaktadır. Su ile yıkanarak çıkması neredeyse imkânsız olan bu tür kir lekelerine karşı Sonax mühendisleri tarafından özenle üretilen Reçine Sökücü ürün ile bu tür kirlere karşı araç temizliğini zararsız bir şekilde Sonax Uygulama merkezlerinde halledilir.

4- Katran- Zift Lekeleri

Sonax ürünleri araç yüzeyine yapışan hemen hemen birçok kiri boya yüzeyine zarar vermeden temizlemenize olanak tanımaktadır. Araç yüzeyine yapışan katran- zift lekeleri temizlenmesi oldukça zor ve su ile temizlenmesi neredeyse imkânsız kirlerdir. Bu denli ağır kirlerin boya yüzeyine zarar vermeden temizlenebilmesi amacıyla Sonax mühendisleri tarafından uzun bir çalışma sonucu üretilen Sonax Katran ve Zift sökücü ürün önerilmektedir.

5- Böcek Lekeleri

Özellikle yaz aylarında aracınızda böcek lekeleri ciddi sorun oluşturabilir. Aracın aksamlarına ve boya yüzeyine zarar verilmeden bu lekelerin kaliteli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bu tür su ile yıkanması zor olan böcek lekelerinin temizlenebilmesi amacıyla Sonax ürünleri arasında yer alan böcek temizleyici ürünü önemle tavsiye ediyoruz.

6- Kuş Pislikleri

Kuşların dışkılarında bulunan ürik asit aracın boya yüzeyinde deformasyon oluşmasına neden olur. Bu tür deformasyon sorunları yaşanmaması amacıyla sizleri Sonax Koruma hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Kaliteli malzemeler ile profesyonel ustalar eşliğinde gerçekleşecek olan Sonax Koruma hizmetleri ile bu tür kuş pisliklerine karşı boya yüzeyinizin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli Not: Kuş pisliklerinin boya yüzeyinde kurumadan silmeye dikkat ediniz. Bu tür pislikler kurumadan ıslak bezle silinmelidir. Bu sayede aracınızın boya yüzeyinin korunma ömrünü uzatmış olursunuz.