Auton Tech Standart TPH Boya Koruma Filmi


AUTON TECH STANDART TPH BOYA KORUMA FİLMİ

Auton Tech Standart TPH (Termoplastik Hidrofobik) Boya Koruma Filmi, Çin’de uluslararası kalite standartlarına göre üretilen ve kalite testleri, global pazarlarda arz edilecek küresel ürün ve hizmetlerin kalite standartlarına uygunluk testlerini yapan ve yayınlayan uluslararası bağımsız bir standart organizasyonu olan ASTM (Uluslararası Amerikan Test ve Materyalleri Topluluğu)’na yaptırılan, yırtılma direnci testi, Test No: D3759 ve soyulma direnci testi, Test No: D3330 sonucunda uluslararası standartlara uygunluğu onaylanan Termoplastik Hidrofobik (TPH), 160 mikron kalınlığında boya koruma filmidir.

Termoplastik: Isıyla yumuşayıp şekil alarak kendi kendini onarabilen polimer yapıdaki termoplastik malzemeden üretilen Auton Tech Standart TPH Boya Koruma Filmi testlerde onaylandığı gibi dayanıklı, mukavemetli ve esnek yapısı ile aracınızı darbe, taş sekmesi ve çizikler ile en zorlu çevresel etmenlere karşı tümüyle koruma altına alır. Termoplastik yapısı yüksek moleküler ağırlığa sahiptir. Birbirine bağlanmış polimerik zincir yapısı, ısı ile birleştiğinde viskozitesi azalarak yeniden şekillenebilir. Bu eşsiz özelliği filme ısı ile kendini onarabilme özelliği (self healing) kazandırır.

Hidrofobik: Auton Tech Standart TPH Boya Koruma Filminin benzersiz yüksek polimer çift döküm üst koruma katmanı son derece parlak, ekstra dayanıklı bir yüzey sağlar. Hidrofobik yüzey yapısı, su izleri, böcekler, kuş pislikleri, yağlar, egzoz dumanı ve film yüzeyinde leke, sararma ve parlama oluşturabilecek her türlü kir ve lekeye karşı film yüzeyinin dekontaminasyon direncini artırır. Mükemmel “çift döküm koruma” özellikleri ile araç boya yüzeyini taş sekmeleri, çizilme, yıkama esnasında oluşabilecek fırça izleri gibi her türlü darbe ve dış etmenlere karşı korur.

Su ve kir itici hidrofobik özelliği % 30 oranında daha fazla şeffaflık ve mükemmel bir yüzey kalitesi sunar.

AUTON TECH STANDART TPH BOYA KORUMA FİLMİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

1.Dayanıklı Kimyasal Yapı

Yüksek kaliteli polimerik yapısı ve 160 mikron film kalınlığı ile darbelere karşı yüksek mukavemet gösterir. Oldukça esnek ve mükemmel gerilebilirlik özelliklerinin yanısıra hava koşullarına ve kimyasallara özellikle solvente karşı oldukça dayanıklıdır.

2.Üst Koruma Katmanı

Benzersiz yüksek polimer çift döküm 10 mikron kalınlığındaki üst koruma katmanı son derece parlak, ekstra dayanıklı bir yüzey sağlar.

3.Hidrofobik Yüzey

Su ve kir itici hidrofobi özelliği sayesinde boya yüzeyinin orjinalliğini korur, tıpkı boya yüzeyi gibi şeffaf ve kaliteli bir görünüme sahiptir. Su ve yağmur lekeleri ile korozyon oluşumunu önler. Çatlama yapmaz ve kıvrımlı zor alanlar da dahil olmak üzere araç gövdesini tümüyle kaplayarak koruma altına alır.

4.Basınca Duyarlı Yapışkan Katman

Çıkarılabilir, yeniden konumlandırılabilir, sararmayan, kristal berraklığında yüksek performanslı ve basınca duyarlı 30 mikron kalınlığındaki solvent poliakrilat çıkarılabilir yapışkan katmanı boya yüzeyine sıkıca tutunur ve yapışır.

AUTON TECH STANDART TPH BOYA KORUMA FİLMİNİN AVANTAJLARI

1.Olağanüstü Esneklik ve Gerilme Direnci – Super Stretchable

“Güç esnekliktir”. 

5 kata kadar esneyebilme özelliğine sahiptir. Film renk değiştirmez ve kırılma yapmaz. Kavisli ve girintili alanlardan oluşan araç gövdesini mükemmel kavrar ve koruma altına alır.

2.Isı ile Tekrar Şekillenebilme, Restorasyon- Super Heat Repair

Kurulum sırasında filmde oluşabilecek kırılmalar, ısı tabancasıyla ısıtılarak film tekrar uygulanmak suretiyle düzeltilebilir.

3.Kolay Uygulanabilirlik –Good Conformity

Film çıkarılırken ya da çıkarıldıktan sonra boya yüzeyinde herhangi bir iz, leke ya da renk değişimi oluşmaz. Auton Tech Standart TPH Boya Koruma Filmi, boya yüzeyini ve aracınızın değerini her zaman yeni gibi korur.

4.Uzun Süre Dayanıklılık – Long Durability

Dış etmenlere karşı dayanıklılık sağlayan yüksek dirençli film, UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır. ASTM test sonuçlarına göre 3-5 yıl süre ile dayanıklı olduğu tespit edilmiştir. Ancak takdir edersiniz ki, bu süre filmin uygulandığı aracın maruz kaldığı iklimsel ve çevresel koşullar ile diğer iç ve dış etmenlere göre değişebilmektedir.

Auton A.Ş. olarak; Türkiye koşullarında Auton Tech Standart TPH Boya Koruma Filminin kullanım süresinin 3 yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.