Gizlilik Politikası


Gizlilik Politikası

GİZLİLİK POLİTİKASI
İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Auton Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’ine (“Şirket”) ait www.sonax.com.tr ve sonaxshop.com.tr alan adlı internet siteleri (“İnternet Sitesi”) üzerinden Şirket ürünlerini satın alan veya başvuru ve iletişim formlarını dolduran müşterilerimizin (“Kullanıcılar”), elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde edilen kişisel verilerine ilişkin gizlilik kurallarını tespit etmektir.

  1. Şirket, Kullanıcılar tarafından üyelik formları ile veya sair surette kendisine iletilen kişisel verileri; Gizlilik Politikası, kişisel veri elde edilmesi esnasında Kullanıcıya sunulan Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metni ve Kullanıcının açık rızasında belirtilen haller haricinde üçüncü şahıslarla paylaşmamakta, belirtilen amaçlar dışında hiçbir ticari amaçla kullanmamakta ve üçüncü kişilere aktarmamaktadır.
  2. Kullanıcıya ait kişisel veriler ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapılmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.
  3. İnternet Sitesi’ne üyelik, ürün satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen kredi kartı ve banka kartlarına ilişkin kişisel veriler, Kullanıcı ile ilgili banka veya kart kuruluşları arasında, Şirket’ten bağımsız olarak gerçekleştirilmekte olup kredi kartı şifresi gibi bilgiler Şirket veya diğer İnternet Sitesi kullanıcıları tarafından görüntülenememektedir.
  4. Ödeme sayfasında talep edilen Kullanıcı kredi kartı bilgileri, Kullanıcıların güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde İnternet Sitesi’nde veya hizmet veren üçüncü şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin, İnternet Sitesi üzerinden ilgili banka ve Kullanıcının kullanmakta olduğu cihaz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.
  5. Şirket, Kullanıcının İnternet Sitesi üzerinde gerçekleştirdiği kullanım ve işlem bilgilerini anonim hale getirerek; istatistiki değerlendirmelerde, performans değerlendirmelerinde, Şirket ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında ve bağış kampanyalarında, yıllık rapor ve benzeri raporlarda kullanmak üzere bu amaçların gerçekleştirilmesi için gereken sürede saklayabilir, işleyebilir ve iş ortaklarına iletebilir.
  6. Kullanıcılar tarafından Şirket’e sağlanan veya Şirket tarafından edinilen kişisel verilerin ve İnternet Sitesi üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerin güvenliği için bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirket veya ilgili kuruluşça sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkânlar ve maliyet unsurları dâhilinde, uygun teknik ve idari tedbirler alınmıştır.
  7. Kullanıcının, Şirket ile paylaşmış olduğu kişisel verilerinin Kullanıcıya ait olduğu kabul edilmektedir.
  8. Şirket, Gizlilik Politikasında ve Kullanıcıya sunacağı ürün, hizmet, fırsat ve kampanyalarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirket tarafından İnternet Sitesi’nde veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Şirket tarafından işlenen kişisel verilerinize ilişkin detaylı bilgiye Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metninden ulaşabilirsiniz.

Bilginize sunarız.