Auton Tech Sapphire Boya Koruma Filmi


Auton Tech Sapphire Boya Koruma Filmi

Auton Tech SAPPHIRE Boya Koruma Filmi 10 Yıl Garantili

%100 Alifatik Poliüretan

Boya Koruma Filmi (200 Micron) 10 Yıl Garanti

AUTON TECH SAPPHIRE TERMOPLASTİK ALİFATİK POLİÜRETAN BOYA KORUMA FİLMİ

Amerika ve uluslararası pazarlarda, küresel ürün ve hizmetlerin tasarımı ve üretimi için çok çeşitli malzemeler, ürün ve sistemlere ilişkin teknik standartları geliştiren ve yayınlayan uluslararası bağımsız bir standart organizasyonu olan ASTM, (Uluslararası Amerikan Test ve Materyalleri Topluluğu), standartlarına göre üretilen Auton Tech Sapphire Boya Koruma Filmi Termoplastik Alifatik Poliüretan dan imal edilmiştir.

TERMOPLASTİK ALİFATİK POLİÜRETAN NEDİR?

Termoplastik Poliüretanlar, organik zincir yapıdaki karbonların oluşturduğu polimerlerdir. Yapılarında, karbonların bağlanma şekline göre oluşan ve ürüne tokluk ve fiziksel performans özelliklerini veren sert blok polioller ile esnek ve elastomerik özelliklerini veren yumuşak blok izosiyanatlar bulunur. Bu iki bloklu yapı laboratuvar ortamında yüksek standartlarda bir çapraz bağ teknolojisiyle birbirine bağlanarak termoplastik poliüretan boya koruma ürünü elde edilir.

Bu nedenledir ki; termoplastik poiüretanlar, standart poliüretanlara kıyasla 2 kat yüksek uzama ve çekme dayanımı, yağlara, çözücülere, kimyasallara, aşınmalara karşı direnç niteliğinin yanısıra çok güçlü esnek bir özelliğe sahiptir. Örneğin standart poliüretan boya koruma filmlerine verilen garanti süresi 5 yılken, termoplastik poliüretan boya koruma filmlerinde bu süre 2 katına çıkar, yani 10 yıldır. Termoplastik poliüretanların alifatik ve aromatik olmak üzere 2 formu vardır.

ALİFATİK: Uzun esnek yumuşak segment olan izosiyanatlar büyük oranda düşük sıcaklıkta çalışma özelliklerini, hava koşullarına dayanım, solvent dayanımı ve mekanik özellikleri kontrol eder, mükemmel optik netlik sunar.

AUTON TECH SAPPHIRE BOYA KORUMA FİLMİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Organik polimerik zincir yapısı, çapraz bağ teknolojisi ve üstün TopCoat (üst Koruma katmanı) Teknolojisi’ni birleştirmesi sayesinde bir boya koruma filminden talep edilen tüm yüksek standartları kendinde toplar.

Sapphire in özel üst koruma katmanı formülü benzersiz kimyasal direnç sağlar ve neredeyse tüm kötü çevresel tehlikeleri kolayca engeller.

Sapphire; dayanıklı, delinmeye karşı üstün dirençli yapısı ve üretiminde uygulanan yüksek dirençli üst koruma katmanı teknolojisi sayesinde aracın leke, kontaminasyon ve çiziklere karşı en güvenilir şekilde korumasını sağlar.

Bağımsız laboratuvar test sonuçları, Sapphire in sert kimyasallara karşı tamamen dirençli olduğu sonucuna varmıştır. En zorlu çevresel sorunu temsil eden benzinin içerisine 1 saat süreyle daldırıldığında Sapphire üzerinde zarar verici hiçbir etkisinin olmadığı gözlemlenmiştir.

Yine Altı popüler boya koruma filmi, her film delinmeden önce kuvvet, enerji ve uzama miktarını karşılaştırmak için bağımsız bir laboratuvar tarafından test edilmiştir. Test, her filmden 5 numunenin sonuçlarının ortalamasını aldığında, Sapphire, Delinme Direnci için en iyi genel sıralama ile birinci sınıf sonuçlar vermiştir.

AUTON TECH SAPPHIRE BOYA KORUMA FİLMİNİN AVANTAJLARI

Auton Tech Sapphire Boya Koruma Filmi, aracınızın taş sekmelerine, böceklere, boyalı ve krom yüzeylere önemli ölçüde zarar verebilecek diğer tehlikelere karşı en iyi savunmasıdır. Boya yüzeyi üzerinde adeta görünmez bir koruyucu kalkan oluşturur. Bu nedenle Sapphire, aracınızın hasara açık bölgelerini koruyan son derece dayanıklı alifatik termoplastik poliüretandan yapılmıştır.

Çizilme Direnci ve Restorasyon

Delinmeye karşı üstün dirençli üretan yapısı ve yüksek dirençli üst koruma katmanı filmi ve boya yüzeyini çizilmelere karşı korur. Ayrıca üst koruma katmanının restorasyon özelliği sayesinde küçük çizikler kendi kendini onarır.

Gelişmiş Leke Direnci ve Kimyasal Direnç

Sapphire, daha uzun zaman periodlarında boya yüzeyinde kaldığında bile en zorlu lekelere direnmede üstündür, uzun yıllar leke direnci özelliğini sergilemeye devam eder. Bu nedenle maliyet avantajı sağlar.

Sert, Dayanıklı, Delinme Direnci

Sapphire, aracınızın boya yüzeyinde taş sekmeleri, böcek kalıntıları, kuş dışkıları ve yol katranı gibi aşındırıcı tüm zorlu etmenlere karşı benzersiz bir direnç sunar.

Optik Netlik ve Parlaklık

Alifatik yapısı ve üst koruma katmanı sayesinde optik netlik sunar, UV ışınlarını engelleme, UV ışınlarına karşı dayanıklılık ve renk değiştirmeme özelliklerini uzun süre kaybetmez.

Düşük Sürtünme Yüzeyi

Düşük sürtünmeli yüzeyi sayesinde toza ve kire karşı dayanıklıdır ve sıvıları absorbe etmeyen hidrofobik yapısı sayesinde çabuk deforme olmaz.

Sapphire Üretan ile Daha Kolay Uygulama

Karmaşık kavisli yüzeylerde daha kolay kurulum sağlayan esnek yapıya sahiptir.

Tüm bu karakteristik özellikleri bünyesinde barındıran Auton Tech Sapphire Termoplastik Alifatik Poliüretan Boya Koruma Filmi; mükemmel esnekliği sayesinde aracınızın her noktasını kavrarken, üstün mukavemet, çekme ve delinme direnci sayesinde aracınızı dış tehlikelere karşı olağanüstü korur ve 10 yıl garantilidir.

ÜRÜN TANIMI

Auton Tech Sapphire benzersiz teknik özelliklere sahip, üst koruma katmanlı termoplastik alifatik poliüretandır. Auton Tech Sapphire mükemmel aşınma direnci sağlar ve temizlenmesi kolaydır. Üst koruma katmanı teknolojisi, çizilmeye karşı dayanıklılık, restorasyon (kendi kendini onarma) özellikleri ve olağanüstü parlak kaplamada mükemmel bir seviye sunar.

Bu özelliklerin Sapphire’in üstün hidrofobik (su itici), leke direnci ve kimyasal direnç özellikleri ile kombinasyonu, ürünü uygulama için mükemmel bir tercih haline getirmeye devam ediyor. Üretan, uygulanan filmin altında kalan yüzeyde jelleşme ve diğer leke/kusurları elimine etmek için katı işlem koşulları altında ekstrüde edilir. Üretanın mükemmel UV direnci, uzun süreli dayanıklılık sağlar.

ÜRÜNÜN ANA ÖZELLİKLERİ

Gelişmiş leke direnci ve kimyasal direnç kontaminasyonu engeller.

Sert, dayanıklı, delinme direnci.

Çizilme direnci ve restorasyon özellikleri.

Üstün netlik ve yüksek parlaklık.

Düşük sürtünme yüzeyi.

Sapphire üretan ile daha kolay uygulama.

ÜRÜNÜN YAPISI

Üst koruma katmanı

6 mil Sapphire üretan

Akrilik yapışkan

3 mil çıkarılabilir polyestert kat

1-Auton Tech Premium Üst Koruma Katmanı (10 Mikron)

 • Kir ve kontaminasyonu boya yüzeyinden uzak tutar.
 • Üstün su iticilik
 • Sert kimyasallara karşı dayanıklılık
 • Mükemmel çizilme direnci ve düşük sürtünme
 • Hafif çizikleri kendi kendine onarma
 • Mükemmel netlik ve yüksek parlaklık seviyesi

2-Akrilik Yapışkan Katman (30-40 Mikron)

 • Yeniden konumlandırılabilir, kalıcı akrilik yapıştırıcı. Uygulama sırasında yapışkan sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

4-Auton Tech Premium 6 mil (150 mikron) Üretan

 • Mükemmel yırtılma direnci
 • Daha kolay uygulama için esnek malzeme uygunluğu
 • Netlik sağlayan UV koruması

3-3 Mil (75 Mikron) Polyester Katman

 • Ürünün uygulanacak uygun ebatlarda daha kolay kesimi için kaydırmaz kaplama
 • Elektriklenmeyi azaltır.